Druhy masáží

Relaxační klasická masáž

Masáže jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších osvědčených léčebných prostředků užívaných k odstranění bolesti zad, šíje, k nastolení dobré nálady a k uvolnění svalstva. Masáž je velmi vhodná prevence před nemocemi. Z psychologického hlediska masáž zlepšuje náladu, odstraňuje stres, navozuje pocit vnitřního klidu a vyrovnanosti.

Relaxační klasická masáž je velmi jemná a příjemná forma dodávání životní energie, je to osvěžující smyslová terapie využívající vůní a léčivých účinků aromatických esencí, čistých přírodních olejů, která přírodní cestou - netoxicky a nenávykově - léčí tělo i mysl jedince.

Při zásobení všech životně důležitých orgánů se obnovuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje se též vnímání. Masáž Vám pomůže odstranit z těla jedy, uvolnit zablokovanou energii, odstranit bolesti zad a šíje a vrátit tělo zpět do jeho přirozené rovnováhy, zaručeně zapůsobí na Vaše zdraví.

Indikace, účinky relaxační klasické masáže

  • uvolňuje svalové napětí a svalové bolesti
  • posiluje imunitu, minimalizuje únavu, podrážděnost a stres
  • napomáhá ke zklidnění organismu, masírování navodí pocit bezpečí
  • vůně aromatických esencí přímo působí na mozek a centrální nervový systém a okamžitě ovlivňují naši psychiku
  • přináší hluboké uvolnění a celkovou duševní očistu
  • stimulují krevní a mízní oběh, trávení a tělesné funkce
  • zmírňuje hromadění krve a mízy v některých orgánech, vyvolá stejnoměrné prokrvení celého těla
  • dochází k lepšímu proudění energie
  • přírodní oleje se vstřebávají pokožkou, přecházejí do krevního oběhu a ten je dále roznáší do všech částí našeho těla; po několika hodinách se z těla opět vyloučí (pokožkou, močí nebo plícemi), ale i přesto ovlivňují náš organismus několik dnů až týdnů
  • přispívá k odstranění škodlivých látek z těla

Kontraindikace, nevhodnost relaxační klasické masáže

  • nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy (kvůli jejich intenzitě)
  • křečové žíly ( u masáže dolních končetin)
  • těžké poruchy prokrvení a krvácivé stavy
  • nádorová onemocnění
  • horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
  • stavy vyžadující klid na lůžku
  • závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
  • onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník, apod.), pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku
  • poranění dutiny břišní
  • stav bezprostředně po těžkém jídle
  • těsně po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne
  • opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek
  • Manuální lifting obličeje

    Manuální lifting obličeje je nová metoda, která dokáže bez pomocí skalpelu výrazně omladit obličej. Již po prvním ošetření jsou vidět účinky - vrásky se vyhladí, zregeneruje se a napne se pleť, obličej se rozzáří.

    Manuální lifting obličeje je velmi jemná masážní technika, šetrná k pokožce, která se zaměřuje na mimické svaly obličeje. Doprovází ji příjemný pocit hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Aktivuje se výživa a zvyšuje tonus kůže. Výsledkem této speciální techniky je mladší a příjemnější vzhled.Zároveň dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické svěžesti.

    Samotná masáž je velmi jemná a příjemná.

  • Manuální lifting obličeje se díky své efektivitě těší čím dál větší oblibě. Nachází své uplatnění u širokého spektra klientů.

  • Daná metoda byla uznána lékaři z plastické chirurgie za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku.

    Účinek masáže je trvalý tehdy, provádí-li se pravidelně.

  • Účinky

  • zpomaluje stárnutí pleti a tvoření vrásek
    • zvýší pružnost pokožky
    • příjemné uvolnění, působí tišivě na nervová zakončení v kůži
    • prokrvením při masáži se povzbudí krevní oběh, zlepší se barva kůže a její dýchání, dochází k rychlejšímu odplavení odpadních látek
    • urychlení tkáňového metabolizmu v kůži má za následek úbytek podkožního tuku
    • zmírňuje únavu, příznivě ovlivňuje psychiku
    • uvolní se napětí v obličeji

  • Kontraindikace (nedoporučuje se )

    • hnisavá onemocnění nebo jiné zánětlivé projevy na kůži obličeje
    • bolestivé záněty obličejových nervů
    • porucha štítné žlázy
    • akutní bolest hlavy
    • infekční onemocnění             
    • nádorové onemocnění

Medová masáž

Medová masáž je unikátní technika, při které dochází pomocí působení včelího medu a speciálních masážních hmatů k odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadilo ve svých tkáních.

Pracuje se v oblasti zad, kde medová hmota dokáže z organismu doslova vytáhnout všechny škodliviny z životního prostředí, potravin a léků, které se v průběhu života usadily v těle každého z nás. Přes reflexní zóny zad medová masáž také stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla a napomáhá tak k celkové regeneraci a relaxaci.

Blahodárné účinky medu jsou známy již odnepaměti, díky jeho jedinečným výživným vlastnostem a léčivým schopnostem je považován za afrodiziakum a elixír mládí. V minulosti patřil med k nedílnému vybavení každé domácí lékárničky, jelikož dokázal velmi spolehlivě ničit bakterie a účinně posilovat obranyschopnost organismu. Med obsahuje jednoduché cukry, které dokáže lidský organismus, na rozdíl od klasického cukru, velmi dobře a rychle zpracovat. Med je vysokým zásobníkem řady důležitých vitamínů a minerálů, k nejdůležitějším patří vitaminy skupiny A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálních prvků obsažených v medu můžeme jmenovat draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor.

Po zjištění, že med dokáže z těla vyloučit léty nashromážděné škodliviny a toxiny, začal se také objevovat v wellness a masérských studiích. K maximálním detoxikačním kůrám patří medová masáž, která je nejen velice příjemná, ale také zdraví prospěšná.

Indikace:

> artróza a revmatické onemocnění svalů

> žaludeční a střevní poruchy

> bolesti hlavy, deprese stres, únava, jarní únava

> chronické záněty nosních dutin, nachlazení, rýma

> pomoc při snížení imunity

> rekonvalescence po těžkých nemocech (ne onkologických)

> neakutní problémy kloubů

> vysoce detoxikační účinky

Kontraindikace:

> alergie na med a včelí produkty

> ekzémy, vyrážky

> nádorová onemocnění

> vysoký oční tlak (glaukom)

> trombózy

> stavy po mrtvici

> infekční choroby

> masáž se neprovádí v oblasti obličeje, na břiše, na hrudníku, do 3. měsíce těhotenství.

stavy po mrtvici

> infekční choroby

> masáž se neprovádí v oblasti obličeje, na břiše, na hrudníku, do 3. měsíce těhotenství.

Masáž obličeje lávovými kameny - detoxikace

spojuje do jednoho harmonického celku tepelné účinky lávových kamenů a kosmetickou masáž obličeje.

Výsledkem je dokonalá sestava, která má vynikající účinky v omlazení a regeneraci pleti obličeje, v povzbuzení lymfatického systému a v uvolnění svalů v oblasti tváře, krku a dekoltu.

Zajišťuje hlubokou eliminaci toxinů, které se podílejí na procesu stárnutí a tvorbě vrásek. Uvolněním blokád a lymfatickou drenáží podkoží podporuje napnutí pokožky a její elasticitu, snižuje zčervenání pokožky při použití tepla a chladu.

To vše přispívá nejen k výraznému zlepšení fyzického vzhledu, ale také k celkové relaxaci organismu a k navození duševní pohody a vnitřního klidu.

Masáž obličeje lávovými kameny patří k populárním trendům a je čím dál více oblíbená jak v masérské, tak v kosmetické praxi. Pro svoje blahodárné účinky na regeneraci pleti, relaxaci obličeje a celkové uvolnění se stává vyhledávanou terapií. Tato masáž je vhodná pro všechny typy pokožky a pro všechny věkové kategorie. Oproti klasické manuální masáži obličeje má hlubší účinky na podkoží.

V současné době tuto doplňkovou terapii vyhledává velké procento vytížených žen i mužů, kteří potřebují za krátký okamžik zlepšit výraz své tváře, odstranit stres a načerpat novou energii.

Při masáži se využívá dlouhodobého sálavého tepla z lávových kamenů a jejich vibrace.

Masáž obličeje lávovými kameny stejně jako manuální lifting obličeje pleť omlazuje, vyhlazuje, detoxikuje, regeneruje a povzbuzuje k vlastním regeneračním procesům.

Masáž je nevhodná pro osoby přecitlivělé na teplo či osoby s velice citlivou pokožkou. Dále je nevhodná při:

probíhajících jakýchkoli onemocněních (nachlazení, chřipka, kožní choroby, ekzémy zánětlivé onemocnění v oblasti hlavy (zuby, dutiny, uši), po popáleninách nebo spáleninách od slunce, při akné.

Nelze provést u probíhající léčby jakéhokoli nádorového onemocnění či jeho doléčovací fáze, dále po operaci hlavy, po plastice obličeje včetně ošetření obličeje botulotoxinem i kys. hyaluronovou (masáž až po 3 měsících)

Kontraindikovány jsou také rozšířené žilky v obličeji, migrenici, kardiaci, epileptici, těhotenství (v těchto případech je doporučovaná masáž kratší - záleží na stavu klientky)

Kineziotaping

Co si představit pod pojmem kineziotaping ?

Jedná se o regenerační a léčebnou terapii, při které jsou na kůži nalepovány elastické pásky - tzv. tejpy, kineziotejpy... Pásky zajistí na místě, zpravidla svalového "problému", zvyšování krevního oběhu a průtoku lymfy. Zároveň dochází k dráždění receptorů, umístěných na pokožce, které přinášejí po aplikování tejpu, téměř okamžitou úlevu (mozek zajistí odeslání potřebné "chemie", která bolest uvolní a zajistí nástup ozdravného procesu).

U sebemenšího svalového úrazu (poškození), svalová vlákna malinko "opuchají" - vznikají malé vnitřní edémky - pro nás téměř vždy okem neviditelné, které omezí krevní oběh do postiženého místa - nedochází zde tedy k odtoku "vzniklých škodlivin". Nalepením eleastického tejpu s pružností odpovídající lidské pokožce jsou na kůži vytvořeny vlnky, které stále nadzvedávají pokožku. Do místa pod tejpem proudí zvýšený trvalý tok krve a lymfy a to 24 hodin každý den.

Úlevu v postižené oblasti můžete pocítit téměř ihned po nalepení tejpu nebo až v průběhu několika hodin , případně následující den. Může však také dojít ke krátkodobému zvýšení bolestivosti zatejpované oblasti, které by mělo brzy odeznít.

Kineziotaping neomezuje pohyb, nejedná se o dříve známé sportovní tejpování fixační, využívané hlavně sportovci po dobu sportovního výkonu. S kineziotejpem se nemusíte nijak zvlášť omezovat - můžete i nadále nerušeně sportovat, pracovat, můžete se mýt (horké koupele se nedoporučují kvůli možnému odlepování tejpu), můžete jet na dovolenou, koupat se v bazénu.....

Jak o tejp pečovat ?

Tejp pracuje 24 hodin denně za Vás - uzdravuje Vás !!!, a proto se snažte o co nejdelší ponechání na těle, tzn. odchlypující kousky zastřihujte, popř. zalepte leukoplastí. Po umytí opatrně otírejte - pásku zbytečně nedřete ručníkem.

Využití kineziotapingu:

  • řeší problém aktivního svalového problému, ale nejen svalového - lze využít pro úlevu při výhřezu meziobratlové ploténky
  • vhodný pro poúrazové doléčení, pro rekonvalescenci, ale i na chronické problémy zpravidla svalových bolestí
  • vhodná kombinace k jiným manuálním technikám (masáže, Dornova metoda, spoušťové body (Trigger points), baňky ....)
  • vhodné při a po sportování
  • vhodné k vyrovnání těla - správné držení těla (pokud není postižení od narození) - návrat k původnímu vzorci držení těla
  • aktivace ozdravných procesů a zlepšení průtoku krve a lymfy v postižené oblasti
  • velmi vhodné pro "problematické ruce 21. století " - přetěžování předloketních a pažních svalových skupin (práce s PC myší)
  • velmi vhodné pro pracující v sedavém zaměstnání, kdy dochází hlavně k přetěžování ramenních partií (trapézu)
  • velmi vhodné pro držitele "tenisového loktu", a při problémech s karpálním tunelem

Kontraindikace:

  • alergie na lepidlo pásky (stejné jako na náplast) - nepoužívám antialergenní kineziotapingové pásky. Pokud nevíte, zda alergii máte či nikoli, zjistí se to za pár minut po nalepení tejpu
  • poranění kůže
  • kožní problémy - lupénka, exémy, plísně, nedoléčené jizvy
  • varixy

Průběh tejpování:

  • lokalizace bolestivého místa (spoušťový bod, smazma, zatuhlina..)
  • úprava terénu (nelze lepit na ochlupená místa)
  • vyznačení trasy (fixem)
  • nalepení tejpu
  • zahřátí tejpu
  • poučení, jak o tejp pečovat

Baňkování, baňková masáž

Historie baňkování

Baňkování sahá do pradávných dob, kdy lidé věděli, že něco patologického se dá jednoduše z těla vyjmout vytvořenými otvory v těle fyzickém (krvavé baňkování), nebo tělech jemnohmotných (tělové svíce, suché baňkování).

Způsoby baňkování

Krvavé baňkování
Podráždí se určitá místa speciálními nástroji a poté se přiloží baňka a nechá se odtéct krev. Podle právních norem České republiky, nesmějí laici porušovat integritu kůže.

Suché baňkování
Přikládání baňěk na problematická místa a ponechání určitou dobu. Nedochází k porušení kůže. Pomocí baňky se na rušivém poli vyvolá podráždění sáním, které způsobí, že červené krvinky proniknou z cév do prostoru kolem. Prosáknutá krev v reflexní zóně dráždí po několik dní receptory. V daném místě se tímto způsobem aktivuje tok energie a krve, čímž začíná regenerace tkáně a odpovídajícího orgánu. Tato metoda má hlavné účinek uvolňující.

Masáž prováděná baňkami
Na naolejovaném těle se jezdí baňkou. Stejně jako u přikládání baněk se vytváří v kůži, podkoží a pojivové tkáni překrvení a prosáknutí krve mimo řečiště i když né v takové míře jako když se baňky ponechají delší dobu na jednom místě. Dochází k překrvení cílového orgánu a tím se stimuluje jeho utlumený metabolismus. Tento způsob baňkování má účinek převážně tonizační.

Indikace při baňkování

  • zatuhlý a bolestivý pohybový aparát
  • nedostatečné prokrvení
  • pomáhá odstranit bolesti hlavy
  • uvolnit svalstvo v oblasti šije

Kontraindikace při baňkování

  • závažné onemocnění
  • choroby srdce a cévní soustavy
  • špatná srážlivost krve
  • vyčerpanost

Masáž lávovými kameny

              (hot stones)

Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater ledvin. Mimořádně silné jsou kosmetické účinky, masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav. Pocity a účinky vydrží po několik dnů.
Po ukončení masáže je dobré nevstávat, zůstat několik minut v klidu na lehátku. Masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž a člověk po nějakou dobu absolutně uvolněný až malátný. Alespoň hodinu po masáži, nejlépe po celý zbytek dne, se nedoporučuje fyzická námaha a psychicky náročné činnosti. Důležitý je dostatečný přísun tekutin, nejlépe neperlivé vody nebo zeleného čaje. Nedoporučuje se káva a alkohol.

Hlavní zdravotní účinky hot stones - masáže lávovými kameny:
- stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
- hluboce relaxuje a harmonizuje organizmus
- postupně prohřívá celé tělo
- pomáhá detoxikaci organismu
- harmonizuje energii v těle
- posiluje paměť a zlepšuje koncentraci
- zlepšuje funkce nervového systému, odstraňuje psychické potíže, neurózy, deprese
- urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle
- upravuje potíže s trávením a přibýváním na váze
- zmírňuje klimakterické obtíže
- posiluje imunitní systém
- pomáhá při potížích pohybového aparátu, bolestech zad, šíje a kloubů, revma, artrózách
- vynikající regenerace po zátěži, sportovních výkonech

Kontraindikace
Masáž jakéhokoli typu není vhodná, příp. je možná jen při zvýšené opatrnosti:
- bezprostředně po jídle či velké fyzické námaze.
- křečové žíly (upozorněte terapeuta, pokud máte křečové žíly, aby se jim mohl vyhnout, některé nejsou vidět)
- intenzivní nebo bolestivá menstruace
- v těhotenství
- při vysokém krevním tlaku, městnání žil,   varixech
- otevřené rány a modřiny
- hypersenzitivita na teplo
- vysoký krevní tlak
- onemocnění srdce
- diabetes
- epilepsie
- infekční onemocnění
- kožní infekce
- záněty



Omlazovací techniky tradiční čínské medicíny

Touha vypadat pěkně "navenek" platila před tisíci lety v imperiální Číně stejně jako dnes kdekoliv ve světě. Omlazovací techniky jsou založeny na celostním řešení zdravotního problému a zahrnuje jak ošetření vnějšku (odstranění vrásek), tak zejména léčbu "kořenů", nebo-li příčin, proč vrásky vznikají, což může být např. úprava funkce jater, ledvin či zažívacího traktu. Proto se dívá úsměvně na snahy o opravu "pouze" zevnějšku bez vyladění vnitřku - efekt nemůže trvat dlouho a problém se vrací. Jak praví klasické texty, je třeba ovlivnit nejen "větve", ale zejména "kořeny".

Nejčastěji se řeší:

  • vrásky,
  • povadlá pleť a dvojitá brada,
  • kruhy pod očima, váčky pod očima,
  • pigmentové skvrny (chloastmata, melasmata),
  • mastná pleť, citlivá pleť,
  • rosacae (růžovka), seboreická dermatitida, akné, periorální (periorbitální) dermatitida.

Ošetření dokáže stimulovat produkci kolagenu a elastinu a zvyšovat přítok čchi a krve do obličeje, odstraňovat otoky. Zároveň obnovují rovnováhu vnitřních orgánů těla a posilují oblasti vnitřní slabosti. Pleť se všeobecně jeví pevnější, s lepším svalovým tonusem, staženějšími póry a zdravější barvou. Kosmetická akupunktura navíc přináší zlepšení lymfatické a krevní cirkulace a podporuje celkovou pohodu.

Když se cítíte dobře, vypadáte lépe.

Ošetření jsou čím dál populárnější mezi všemi, kdo chtějí vypadat mladě a dosáhnout toho celostním způsobem, který povede k celkovému zlepšení jejich zdraví a pohody na všech úrovních.

Metody jsou velmi šetrné a bezpečné. Po ošetření je obvyklé, že je pleť několik hodin mírně zčervenalá. To je normální důsledek zvýšené cirkulace krve v obličeji. Jen v řídkých případech se mohou v místě ovlivňovaných bodů dočasně objevit drobné modřinky, které brzy zmizí.

Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, ženy i muže.

Ošetření vrásek

Ve většině případů se dochází na ošetření jedenkrát týdně. Plná omlazovací kúra odpovídá čtyřem až šesti týdnům. Systémová léčba potom zahrnuje řešení příčiny tvorby vrásek a sestává z užívání bylinných směsí, ovlivňování bodů na meridiánech, úpravy jídelníčku a dalších pomocných technik.

Masáže Jevíčko, Karla Čapka 619, Jevíčko 569 43
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky